Vědomostní soutěž pro žáky 8. a 9. tříd v oblasti IT o hodnotné ceny

10. ročník IT-SLOTu ukončen

Dne 11. prosince se uskutečnilo finálové kolo 10. ročníku soutěže IT-SLOT.

Do Prahy přijeli soutěžící z různých částí celé České republiky. Západ reprezentovali např. soutěžící z Plzně nebo Mariánských Lázní, sever soutěžící z Teplic nebo Liberce, východ soutěžící z Pardubic nebo až z Hranic na Moravě a z jihu přijeli soutěžící z Českých Budějovic či Strakonic. Zajímavostí letošního ročníku bylo, že se do finálového kola probojovalo celkem 14 dívek, bohužel 2 dívky z důvodu nemoci na finále do Prahy nepřijely.

Vítězem se stal Jakub Moc ze Základní školy Schulzovy sady ze Dvora Králové, na druhém místě se umístil Ondřej Turek ze Základní školy 28. října Neratovice a na třetím místě skončil Rudolf Prušák ze Základní školy Dukelská ze Strakonic. Nejlepší soutěžící si odnesli výhry v podobě notebooků, tabletů, sluchátek, power bank a flash disků. Ostatní soutěžící si pro útěchu odvezli např. reklamní trička či hrnečky.

Statistiky z obou kol IT-SLOTu najdete na:  https://www.it-slot.cz/statistics/year/2019. Najdete zde především statistiku škol s nejvyšším průměrným počtem bodů na žáka a přehled škol s nejvyšším počtem přihlášených žáků v prvním kole.

Děkujeme soutěžícím a jejich doprovodu, že neváhali přijet do Prahy na soutěžní finálové kolo v tomto hektickém vánočním čase, těm nejlepší gratulujeme a přejeme šťastné a veselé Vánoce.

1. kolo - nominační 19. a 20. 11. 2019

Prvního kola se zúčastnilo celkem 3860 žáků ze 115 škol z celé České republiky. Prvních 50 soutěžících postupuje do finále, které se uskuteční 11. prosince 2019 v Praze v budově Soukromé střední školy výpočetní techniky. Zde již soutěžící mohou vyhrát velmi hodnotné ceny.

Pořadí postupujících určuje počet správných odpovědí a při stejném počtu odpovědí rozhoduje čas, za který byly otázky zodpovězeny. Druhého kola se mohou zúčastnit nejvýše 3 žáci z jedné školy. Seznam postupujících je zveřejněn zde.

Děkujeme všem školním koordinátorům, kteří se podíleli, dle našeho názoru, na hladkém průběhu prvního kola.

Výsledky 2019

Finálové kolo
1. Jakub Moc Základní škola Schulzovy sady, Dvůr Králové nad Labem, Školní 1235 24:37 23 bodů
2. Ondřej Turek Základní škola 28. října Neratovice 13:19 22 bodů
3. Rudolf Prušák ZŠ Dukelská Strakonice 16:05 22 bodů
4. Vojtěch Vejpuský Základní škola JIH, Mariánské Lázně, Komenského 459, p.o. 13:47 21 bodů
5. Jakub Vagera ZŠ Moskevská 2929 21:13 21 bodů
6. Tereza Rožánková ZŠ Campanus 23:21 21 bodů
7. Kristýna Manhartova Základní škola a Mateřská škola Dolní Břežany 30:09 21 bodů
8. Štěpán Hawiger Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo,příspěvková organizace 18:09 20 bodů
9. Ondřej Palan Základní škola Schulzovy sady, Dvůr Králové nad Labem, Školní 1235 30:32 20 bodů
10. Thomas Podracký 2.základní škola Bezručova Říčany, příspěvková organizace 32:19 20 bodů
11. Michal Mrnka Škola Kavčí hory - MŠ, ZŠ a SOŠS 10:11 19 bodů
12. Jakub Kebert ZŠ Litvínovská 500 14:50 19 bodů
13. Jan Libicher Základní škola PRAHA 9 - Horní Počernice, Stoliňská 823 15:45 19 bodů
14. Michal Kratochvíl Polabiny - Pardubice 19:30 19 bodů
15. Julija Marko ZŠ Campanus 21:04 19 bodů
16. Jakub Dvořák Základní škola a Mateřská škola Benešov nad Ploučnicí 25:03 19 bodů
17. Ondřej Svoboda Základní škola Jungmannovy sady Mělník, příspěvková organizace 31:00 19 bodů
18. Barbora Černá Polabiny - Pardubice 31:42 19 bodů
19. Tomáš Mertlík Základní škola Schulzovy sady, Dvůr Králové nad Labem, Školní 1235 14:41 18 bodů
20. Vojtěch Novotný ZŠ Dukelská Strakonice 17:59 18 bodů
21. Andrej Omeljan ZŠ s RVMPP Buzulucká 392, Teplice 20:39 18 bodů
22. Jamin Sujeta ZŠ Antonína Bratršovského 21:52 18 bodů
23. Jan Matouš ZŠ T. G. Masaryka Poděbrady 22:49 18 bodů
24. Patrik Danilevič ZŠ Antonína Bratršovského 25:47 18 bodů
25. Šimon Pánek Základní škola JIH, Mariánské Lázně, Komenského 459, p.o. 33:48 18 bodů
26. Jonáš Varmužka Základní škola Židlochovice, okres Brno-venkov, příspěvková organizace 16:46 17 bodů
27. Sára Bednářová Základní škola, Praha 4, Mendelova 550 22:29 17 bodů
28. Alexej Tušl ZŠ a MŠ L.Kuby 48, České Budějovice 27:01 17 bodů
29. Jiří Sirový ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA ROUDNICE NAD LABEM 24:35 16 bodů
30. Lukáš Veselý ZŠ a MŠ Na Balabence 24:38 16 bodů
31. Adam Pala Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo,příspěvková organizace 29:23 16 bodů
32. Hynek Medal Základní škola Máj II. 29:39 16 bodů
33. Vojtěch Vasiljev ZŠ Náměstí Míru, Vrchlabí 31:15 16 bodů
34. Radka Vlčková ZŠ a MŠ Barvířská, Liberec, p.o. 17:44 15 bodů
35. Simona Vinklárková Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo,příspěvková organizace 19:58 15 bodů
36. Matěj Mikeš ZŠ Dukelská Strakonice 25:17 15 bodů
37. David Mikulášek ZŠ Křimická 25:51 15 bodů
38. Filip BARTIČKA 15. základní škola Plzeň, Terezie Brzkové 33-35, příspěvková organizace 30:51 15 bodů
39. Matěj Slánský Základní škola Nový Bor náměstí Míru 128, okres Česká Lípa, příspěvková organizace náměstí Míru 128, 473 01 Nový Bor 19:15 14 bodů
40. Lucie Sedláčková ZŠ Chomutov, Na Příkopech 895 21:04 14 bodů
41. Eliška Kosejková ZŠ Campanus 27:14 14 bodů
42. Antonín Hron ZŠ Náměstí Míru, Vrchlabí 15:47 13 bodů
43. Jaroslav Polák ZŠ a MŠ Barvířská, Liberec, p.o. 22:01 13 bodů
44. Patrik Staes ZŠ a MŠ L.Kuby 48, České Budějovice 23:04 13 bodů
45. Tereza Fardová ZŠ s RVMPP Buzulucká 392, Teplice 26:06 12 bodů
46. Ondřej Novák ZŠ s RVMPP Buzulucká 392, Teplice 13:21 11 bodů
47. Vendula Pelantová ZŠ T. G. Masaryka Hodkovice nad Mohelkou 20:18 11 bodů
48. Charlotte Magdalena Heijne Základní škola a Mateřská škola Nymburk, Tyršova 446 – příspěvková organizace 22:02 11 bodů
Nominační kolo
1. 113015 Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo,příspěvková organizace 28:34 25 bodů
2. 112574 Základní škola Schulzovy sady, Dvůr Králové nad Labem, Školní 1235 13:52 24 bodů
3. 113023 Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo,příspěvková organizace 23:58 24 bodů
4. 110935 Základní škola Jungmannovy sady Mělník, příspěvková organizace 29:59 24 bodů
5. 110670 Základní škola PRAHA 9 - Horní Počernice, Stoliňská 823 11:18 23 bodů
6. 111997 ZŠ a MŠ L.Kuby 48, České Budějovice 21:31 23 bodů
7. 111879 15. základní škola Plzeň, Terezie Brzkové 33-35, příspěvková organizace 21:41 23 bodů
8. 113095 ZŠ Náměstí Míru, Vrchlabí 26:23 23 bodů
9. 112666 Základní škola Schulzovy sady, Dvůr Králové nad Labem, Školní 1235 27:40 23 bodů
10. 113794 Základní škola 28. října Neratovice 08:55 22 bodů
11. 111734 ZŠ Litvínovská 500 13:22 22 bodů
12. 112305 ZŠ Antonína Bratršovského 21:14 22 bodů
13. 110815 Základní škola, Liberec, Oblačná 101/15, přísp. org. 22:11 22 bodů
14. 110875 Škola Kavčí hory - MŠ, ZŠ a SOŠS 22:35 22 bodů
15. 113244 Základní škola a Mateřská škola Dolní Břežany 23:20 22 bodů
16. 111565 ZŠ s RVMPP Buzulucká 392, Teplice 23:44 22 bodů
17. 110502 Polabiny - Pardubice 26:04 22 bodů
18. 110640 ZŠ Dukelská Strakonice 28:23 22 bodů
19. 113111 ZŠ Náměstí Míru, Vrchlabí 29:11 22 bodů
20. 113050 Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo,příspěvková organizace 29:25 22 bodů
21. 113007 Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo,příspěvková organizace 29:45 22 bodů
22. 113006 Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo,příspěvková organizace 29:46 22 bodů
23. 112761 Základní škola s rozšířenou výukou jazyků a Mateřská škola Litvínov, Podkrušnohorská 1589, okres Most 30:00 22 bodů
24. 112911 ZŠ Campanus 30:00 22 bodů
25. 112893 ZŠ Campanus 30:00 22 bodů
26. 112991 Základní škola a Mateřská škola Benešov nad Ploučnicí 12:21 21 bodů
27. 111545 ZŠ s RVMPP Buzulucká 392, Teplice 14:12 21 bodů
28. 111662 ZŠ a MŠ Barvířská, Liberec, p.o. 19:42 21 bodů
29. 112856 ZŠ T. G. Masaryka Poděbrady 20:24 21 bodů
30. 111665 ZŠ Moskevská 2929 20:26 21 bodů
31. 112573 Základní škola Schulzovy sady, Dvůr Králové nad Labem, Školní 1235 20:42 21 bodů
32. 111833 ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA ROUDNICE NAD LABEM 20:54 21 bodů
33. 110642 ZŠ Dukelská Strakonice 21:11 21 bodů
34. 111123 Základní škola a Mateřská škola Nymburk, Tyršova 446 – příspěvková organizace 21:14 21 bodů
35. 113930 ZŠ a MŠ Na Balabence 22:18 21 bodů
36. 111617 ZŠ a MŠ Barvířská, Liberec, p.o. 23:56 21 bodů
37. 110645 ZŠ Dukelská Strakonice 24:43 21 bodů
38. 110511 Polabiny - Pardubice 25:41 21 bodů
39. 111001 ZŠ T. G. Masaryka Hodkovice nad Mohelkou 25:52 21 bodů
40. 112328 ZŠ a MŠ L.Kuby 48, České Budějovice 26:22 21 bodů
41. 113027 Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo,příspěvková organizace 28:07 21 bodů
42. 112320 ZŠ Antonína Bratršovského 28:17 21 bodů
43. 111677 Základní škola Nový Bor náměstí Míru 128, okres Česká Lípa, příspěvková organizace náměstí Míru 128, 473 01 Nový Bor 28:36 21 bodů
44. 110538 Základní škola, Praha 4, Mendelova 550 29:02 21 bodů
45. 113039 Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo,příspěvková organizace 29:07 21 bodů
46. 113627 2.základní škola Bezručova Říčany, příspěvková organizace 29:11 21 bodů
47. 111471 ZŠ s RVMPP Buzulucká 392, Teplice 29:33 21 bodů
48. 113524 Základní škola JIH, Mariánské Lázně, Komenského 459, p.o. 29:47 21 bodů
49. 113425 Základní škola JIH, Mariánské Lázně, Komenského 459, p.o. 29:59 21 bodů
50. 112282 Základní škola Máj II. 30:00 21 bodů
Pořadatel:
Partneři: